Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

Projekt “Magiczna Moc bajek” – zadanie na marzec

Projekt “Magiczna Moc bajek” – zadanie na marzec

W miesiącu marcu zrealizowaliśmy moduł VI ,,Odwaga” z projektu ,,Magiczna moc bajek”. Dzieci wysłuchały opowiadań M. Krzemińskiej ,,Królik Franek i straszny strach” oraz B.T. Piątkowskich ,,Misiowe sposoby na nocne strachy” ilustrowanego teatrzykiem kamishibai. Na podstawie opowiadania R. Piątkowskiej ,,Szarzydła-straszydła” przedstawiliśmy teatrzyk cieni. Wspólnie szukaliśmy sposobów, które pozwolą przezwyciężyć nam strach. Po wysłuchaniu utworu J. S. Bacha ,,Toccata” dzieci malowały też ilustracje, które kojarzyły im się z muzyką. A z cyklu dobranocki z dawnych lat poznaliśmy Koziołka Matołka.

 

Agata Gnap