Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

Projekt “Magiczna moc bajek” – zadanie na luty

Projekt “Magiczna moc bajek” – zadanie na luty

Dzieci z grupy “Zajączki” zadanie na luty 2021 w projekcie “Magiczna moc bajek” . Słuchaliśmy, oglądaliśmy i rozmawialiśmy o bajkach “Pinokio”. “Kłamczucha”, “Nowe szaty cesarza”. Bawiliśmy się w zabawę “Głuchy telefon” . Rozmawialiśmy na temat kłamstwa, uczciwości, podając przykłady z naszego życia oraz konsekwencje i porady jak należy postępować. Wykonaliśmy Pinokia i jego długi nos z naszych kapci, zmierzyliśmy go i miał długość 38 szt kapci. W luty oglądamy bajkę “Pszczółka Maja” , która podaje nam przykłady uczciwości i właściwych postaw moralnych. Nawet tańczyliśmy do piosenki “Maja”.

Izabela Kaczmarczyk