Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

Projekt “Magiczna moc bajek” – zadanie na grudzień

Projekt “Magiczna moc bajek” – zadanie na grudzień

Grupa “Zajączki” z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 51 w Szczecinie wykonała moduł III z Projektu “Magiczna Moc Bajek”. Dzieci dowiedziały się jakie rodzaje niepełnosprawności występują, czym się charakteryzują. Poznały w jaki sposób pomagać osobom niepełnosprawnym oraz jakiej pomocy oni potrzebują. Nauczyły się kilka zwrotów w języku migowym oraz poznały pismo Braille’a. Rozmawialiśmy na temat tolerancji po wysłuchaniu bajki “Wróbel, co oćwierkał sąsiadów”. Również zastanawialiśmy się nad tym czy „sprawiedliwie” znaczy „tyle samo” oraz co znaczy “inność”. Wykonaliśmy kartkę świąteczną. Oglądaliśmy bajkę z dawnych lat “Porwanie Baltazara Gąbki”, która bardzo spodobała się dzieciom.

Izabela Kaczmarczyk

Ewa Andrzejewska