Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

PROJEKT “DZIECIAKI MLECZAKI”

PROJEKT “DZIECIAKI MLECZAKI”

Grupa „Zajączki” uczestniczyła w  ogólnopolskim projekcie “Dzieciaki Mleczaki”, sfinalizowanego z Funduszu Promocji Mleka. Celem projektu było przeprowadzenie akcji informacyjnej i edukacyjnej w zakresie znaczenia mleka i jego przetworów w codziennej diecie dzieci oraz przedstawienie mleka jako produktu zdrowego, modnego, polecanego osobom aktywnym fizycznie z naciskiem na aspekt zdrowotny i profilaktyczny. Dzieci udzieliły odpowiedzi na quiz dotyczący mleka. Również uczestniczyły w zajęciach o nabiale, wykonały karty pracy oraz plakat. Zrobili własną wyklejaną krowę, a nawet próbowali jak się ją doi.

Izabela Kaczmarczyk

Martyna Dogoda