PÓŁKOLONIE W SP51

PROGRAM PÓŁKOLONII ORGANIZOWANEJ PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ NR 51 W SZCZECINIE

ZAŁOŻENIA:

1. Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie organizuje 2 turnusy półkolonii „Kreatywne dzieciaki“:
    • I turnus: 10-14.08.2020r.
    • II turnus: 17-21.08.2020r.
  2. Opieka nad dziećmi sprawowana będzie w godzinach 00-16.00.
  3. Zaplanowano 2 grupy 12 osobowe.
  4. Dzieci otrzymają śniadanie, obiad, podwieczorek.
  5. W programie przewidziano gry i zabawy ruchowe na hali sportowej i na świeżym powietrzu, zabawy integracyjne, plastyczne, muzyczne oraz warsztaty tematyczne.
  6. Zajęcia odbywać się będą zarówno na terenie szkoły oraz poza szkołą (wyjścia do kina, na  pozaszkolne warsztaty tematyczne).
  7. Każdy uczestnik półkolonii powinien posiadać legitymację oraz Szczecińską Kartę Aglomeracyjną, która uprawnia do bezpłatnego korzystania ze środków komunikacji miejskiej. W przypadku, gdy dziecko nie posiada tej karty rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są do zaopatrzenia dziecko w bilety komunikacji miejskiej.
  8. Za przyniesione do szkoły wartościowe rzeczy (telefony, odtwarzacze MP3, aparaty fotograficzne itp.) organizator półkolonii nie bierze odpowiedzialności.

• Na wtorek 11.08.2020r. zaplanowane jest wyście do Kina Helios. Bar kinowy oferuje popcorn, zimne i ciepłe napoje, dzieci będą mogły się w nie zaopatrzyć jeśli będą miały ze sobą drobne kieszonkowe.

• W czwartek 08.2020r. zaplanowany jest całodniowy wyjazd dzieci na warsztaty do Szczecińskiego Centrum Edukacji Ekologicznej „Szmaragdowe Zdroje”. Dzieci wezmą udział w warsztatach tematycznych, zwiedzą podziemną trasę turystyczną oraz okolice Jeziora Szmaragdowego. Wycieczka zakończy się ogniskiem z kiełbaskami.

PRZYGOTOWIUJĄC DZIECKO NA WYCIECZKĘ DOBRZE PAMIĘTAĆ O:

1. Punktualnym przybyciu dziecka do szkoły na godzinę 8.00 (zaraz po śniadaniu wyruszamy na wycieczkę komunikacją miejską) .
  2. Stroju terenowym, gdyż część zajęć odbywa się w terenie.
  3. W związku z planowaną wycieczką po Podziemnej Trasie Turystycznej (temp. panująca wewnątrz wynosi 7-8 st.) obowiązkowa jest ciepła bluza.
  4. Zaopatrzeniu się w repelenty odstraszające komary i kleszcze.

PROGRAM POŁKOLONII- turnus 1