Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

Podsumowanie konkursu miejskiego “Serfuję, nie hejtuję”

„Internet – dla jednych oknem na świat,

a dla drugich drogą, która prowadzi na manowce.

To od człowieka zależy  jak  go wykorzysta .”

ANONIM

Dnia  28 marca  2019 uczniowie  naszej szkoły  oraz zaproszeni goście  z  20  szczecińskich szkół  uczestniczyli w nietypowym podsumowaniu konkursu miejskiego pt.: ”Serfuję nie hejtuję.” Oprócz wręczenie nagród za wspaniałe i pomysłowe plakaty uczniowie mogli przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa w sieci śledząc kolejne slajdy prezentacji poświęconej temu zagadnieniu. W trakcie tego spotkania podsumowaliśmy  również  tegoroczne działania realizowane w ramach projektu: ”Bezpieczni w Internecie,” a było ich niemało:  dwie debaty  dotyczące  hejtu,  w których  brali  udział uczniowie klas 7 i 8 , konkurs na prezentację multimedialną, konkurs  na  mapę  mentalną   oraz plakat, stworzenie  gazetek informacyjnych, lekcje informatyki poświęcone  Netykiecie.

 Mamy  nadzieję, że  nasi  uczniowie  jako użytkownicy sieci będą pamiętać o kulturze serfowania i  będą  tworzyć przyjazny klimat w sieci ,a co za tym idzie pokazywać wszystkim, że  Internet nie musi  być  bezdusznym środkiem komunikacji…

                                                                                                                             Agnieszka Ziółkowska