Podsumowanie Kasztanowej Akcji w Szkole Podstawowej nr 51 w Szczecinie

Podsumowanie Kasztanowej Akcji w Szkole Podstawowej nr 51

Czwarty rok z rzędu Szkolny Klub Wolontariusza działający w Szkole Podstawowej nr 51 w Szczecinie zainicjował charytatywną zbiórkę kasztanów. W akcji trwającej od 27 września do 18 października udział wzięli uczniowie wszystkich klas, nauczyciele, rodzice uczniów, a nawet ich dziadkowie. Jak każdego roku, kasztany zbieraliśmy na sfinansowanie rehabilitacji dla Olgi. Kasztany po zebraniu jadą do suszarni, a potem po odpowiedniej obróbce zostają przerabiane na leki, maści, żele, kremy

W tym roku z naszej szkoły pojechała rekordowa ilość kasztanów, bo aż 4773,24 kilogramów. Przez wszystkie cztery edycje akcji zebraliśmy 12644,46 kg kasztanów. A od początku akcji w 2018 roku, Szkoła Podstawowa nr 51 jest zawsze na 1-wszym miejscu wśród szczecińskich placówek pod względem ilości zebranych kasztanów. Tylko dzięki ogromnemu zaangażowaniu całej Szkolnej Społeczności udało się zebrać takie ilości brązowych kuleczek! Kasztany zbierane były w wielu miejscach naszego miasta. W pobliżu szkoły, na osiedlach Kaliny i Przyjaźni, kasztany okazały się wkrótce towarem deficytowym. Wyzbieraliśmy wszystkie co do jednego! Wspaniale było zobaczyć w poniedziałkowe poranki, czyli zbiórkowe dni, całe rodziny przynoszące lub przywożące ogromne worki, kartony, reklamówki kasztanów! Podziękowania należą się wszystkim zbieraczom: i tym, którzy mogli przynieść kilogram lub dwa i tym, którzy zbierali całymi rodzinami i przynieśli sto, dwieście kilogramów! Byli i tacy, którzy z góry deklarowali ile kasztanów zbiorą tego roku dla Olgi. Jagoda z 4A założyła sobie, że przez całą tegoroczną akcję zbierze trzy razy tyle kasztanów, ile sama waży! Udało się! 105 kilogramów Jagody trafiło na kasztanową zbiórkę. Niektórzy uczniowie jak np. Marta z 5c, oprócz kasztanów zostawiali jeszcze sympatyczne karteczki dla Olgi, ze wzruszającymi dedykacjami.

Jak miło jest zrobić coś dobrego dla drugiego człowieka! Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki. Do zobaczenia za rok na Kasztanowej Akcji!

Wolontariusze z SP51