Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

PIERWSZY TURNUS PÓŁKOLONII

PIERWSZY TURNUS PÓŁKOLONII

I turnus półkolonii„W zdrowym ciele zdrowy duch”.
Wszystkie działania zaplanowane do realizacji w pierwszym turnusie półkolonii miały zachęcić uczniów do dbania o własne zdrowie, wdrażać do prawidłowego odżywiania się oraz pobudzić aktywność fizyczną. Uczniowie poznali zasady zdrowego odżywiania, wykonali piramidę żywieniową, brali udział w warsztatach kulinarnych podczas których piekli własnoręcznie wykonane pizze oraz robili sałatkę grecką. Uczestniczyli także w warsztatach udzielania pierwszej pomocy oraz zajęciach „Klikam z głową” dotyczących bezpieczeństwa w sieci. W ramach pobudzania aktywności fizycznej uczestnicy półkolonii odwiedzili park rozrywki Kids Arena oraz każdego dnia brali udział w zajęciach sportowych na sali gimnastycznej. Ferie w szkole zakończyliśmy seansem kinowym i warsztatami podczas których wykonaliśmy świece żelowe. Wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie.

Małgorzata Jakubowska