Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

OTYLIA SWIM CUP 2021

OTYLIA SWIM CUP 2021

Otylia Swim Cup to cykliczna impreza organizowana przez Fundację Otylii Jędrzejczak, jedynej polskiej Mistrzyni Olimpijskiej w pływaniu jednocześnie Prezesa Polskiego Związku Pływackiego. W tym roku, w dniach 23, 24 października , na szczecińskiej pływalni Floating Arena, rywalizowało ze sobą ponad 200 zawodników z prawie 30 klubów z całej Polski. Klub MKP Szczecin, w którym zrzeszeni są nasi uczniowie klas pływackich, w klasyfikacji medalowej, zajął I miejsce. Srebrne krążki na dystansie 50 m stylem grzbietowym, wywalczyli uczniowie klasy 5a Nika Adamska i Adam Stachowiak. Na tym samym dystansie, stylem klasycznym, brązowe medale zdobyli Nika Adamska 5A oraz Joachim Piętka 4A.

Danuta Koczorowska