Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

Ogólnopolski projekt ,,Miś Bajkuś w Krainie Bajkoterapii”- blok tematyczny ,,Spotkanie  z pajączkiem”

Ogólnopolski projekt ,,Miś Bajkuś w Krainie Bajkoterapii”- blok tematyczny ,,Spotkanie  z pajączkiem”

W ramach realizowanego w naszej grupie programu ,,Miś Bajkuś w Krainie Bajkoterapii” zrealizowaliśmy moduł ,,Spotkanie z pajączkiem”. Głównym tematem było odrzucenie dziecka przez rówieśników. Dzieci wysłuchały bajki o pajączku, który był wyśmiewany przez innych, do czasu aż pewnego dnia zachwycił wszystkich swoimi zdolnościami i wygrał konkurs na najpiękniejszą pajęczynę. Po wysłuchaniu bajki posługując się włóczką wspólnie stworzyliśmy pajęczynę uczuć. Później Chętne dzieci za pomocą gestów pokazywały, co potrafią robić najlepiej (rysować, tańczyć, skakać, łowić ryby, stać na jednej nodze itp. ), a pozostałe próbowały odgadnąć o jaką czynność chodzi . Układaliśmy historyjkę i wymyślaliśmy dalsze losy pajączka. Bawiliśmy się w zabawę ,,Pająk idzie “, metodą aktywnego słuchania B. Strauss ilustrowaliśmy melodię ,,Le Basque” tworząc opowieść o pajączku , a na koniec wykonaliśmy pracę plastyczną.

Agata Gnap, Lidia Różycka