Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Idź ty lepiej, Koziołeczku, szukać swego Pacanowa”

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Idź ty lepiej, Koziołeczku, szukać swego Pacanowa”
W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Idź ty lepiej, Koziołeczku, szukać swego Pacanowa” dzieci z grupy 0 „C” wybrały się wspólnie z sympatycznym Koziołkiem Matołkiem w wielką “podróż” po całym świecie w poszukiwaniu mitycznego Pacanowa- jedynego miejsca, gdzie jakoby podkuwają kozy. Podczas wyprawy poznały nie tylko samego Matołka i jego niesamowite przygody, ale również sylwetki autorów książek o Koziołku. Wspólnymi siłami stworzyły kącik w sali, w którym pojawiły się różnorodne przedmioty związane z dobrodusznym zwierzakiem. Przedszkolaki wybrały się też w wirtualną podróż do Europejskiego Centrum Bajek w Pacanowie, zaprojektowały plakat zachęcający do odwiedzin tego wspaniałego miejsca oraz stworzyły i wysłały kartkę z pozdrowieniami dla Koziołka. 
 
Jola Lech