Spotkanie z żołnierzami Armii Krajowej

30 listopada 2017r. uczniowie z klasy 2a wraz z Panią wicedyrektor Renatą Sławecką-Taczałą wybrali się do Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli na spotkanie pt. ,,Losy Żołnierzy Armii Krajowej w sowieckich łagrach”.

Poznaliśmy panią Danutę Szyksznian i pana Czesława Proszko. Opowiadali nam o swoich losach jakie przeżyli podczas II Wojny Światowej. Na początku pani współorganizująca spotkanie przedstawiła nam nieco historii. Następnie wysłuchaliśmy opowieści naszych gości.

Dowiedzieliśmy się wiele o sowieckich łagrach (radzieckich obozach pracy) i o tym jak ludzie musieli tam sobie radzić. Po tym zasypaliśmy pana Czesława i panią Danutę wieloma, ciekawymi pytaniami i skupiliśmy się na ich odpowiedziach. Jako że pan Czesław skończył już 97 lat, złożyliśmy mu serdeczne życzenia i daliśmy mu, jak i naszemu drugiemu gościowi piękne kwiaty.

Marta Żmudzka kl. 2a

Możliwość komentowania jest wyłączona.