Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

MIKOŁAJKOWY ZAWRÓT GŁOWY

MIKOŁAJKOWY ZAWRÓT GŁOWY

Każde dziecko czeka na ten dzień, na tzw. mikołajki. Uczniowie klasy 1 d tego dnia otrzymali film od św. Mikołaja. Zaskoczenie było ogromne, gdy w nim pojawiły się zdjęcia naszej szkoły, dzieci z klasy. Mikołaj powiedział, że wyrusza w drogę z prezentami.
Nieco później dzieci wyruszyły na wycieczkę. Bacznie rozglądały się, czy przypadkiem nie idzie gość, który zapowiedział swoją wizytę.
Przechodząc przez park Kasprowicza i Ogród Dendrologiczny podziwiały przyrodę. Szukały kryjówek zwierząt. I tak grupa dotarła do piekarni ,,U piekarzy”
Pan cukiernik wtajemniczył dzieci w tajniki powstawania ciasta na pierniki, po czym wykrojniki poszły w ruch. Każde dziecko wykroiło z ciasta sześć figur, które trafiły do pieca. Po upieczeniu przyszedł czas na zdobienie pierników wg własnego pomysłu.
Nie spotkały św. Mikołaja, ale uradowane wróciły do szkoły. Na wizytę św. Mikołaja będą musiały jeszcze trochę poczekać. A może sami staną się Mikołajami? Trzeba im tylko szepnąć do ucha.

 B. Kociuba