Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

MALI MISTRZOWIE JĘZYKA POLSKIEGO

MALI MISTRZOWIE JĘZYKA POLSKIEGO

” Grzegorz Brzęczyszczykiewicz.

Chrząszczyżewoszczyce,  powiat Łękołody.”

cyt. z   filmu „Jak rozpętałem drugą wojnę światową .”

Nie lada wyzwanie…

      Takich pułapek językowych  jak ta pochodząca  z   kultowego filmu, w naszym ojczystym języku jest bardzo wiele. Trzeba niezwykłego talentu, lingwistycznego wyczucia, by swobodnie się po nim  poruszać. Tym bardziej  zachwyca nas polonistów  odwaga, ale przede wszystkim ogromna wiedza uczniów klas 7 i 8, którzy wzięli udział w konkursie Mali Mistrzowie Języka, konkursie obficie najeżonym trudnościami. Biorąc pod uwagę ilość uczestników  oraz  zapał z jakim wzięli się do  rozwiązywania konkursowego testu nie taki diabeł straszny, jak go malują…

 

                                                                                             Agnieszka  Ziółkowska