Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

List w butelce

„Podróż donikąd też zaczyna się od pierwszego kroku.” 

Chuck   Palahniuk „Rozbitek”

   W   życiu  każdego  człowieka przychodzi taki  moment, kiedy najchętniej rzuciłby  wszystko i wyruszył w nieznane.  Powodów jest  zawsze wiele, a cel  podróży tylko jeden  czyli  miejsce gdzie panuje święty  spokój.   I mimo że każdy  z nas  ma prawo   do  takiego stanu, to zastanówmy się czy  cel naszej podróży  zostaje osiągnięty. Otóż nie! Kiedy jesteśmy z dala  od  Ojczyzny, kiedy  jesteśmy  z  dala  od swoich  bliskich,  kiedy  jesteśmy  z  dala  od  swojego  domu, od swojego  miejsca  na  ziemi  dopada  nas  zgoła  odmienny  stan- tęsknota, przeszywająca   tęsknota  za tym co   tak chętnie  chcieliśmy jeszcze  chwilę  temu  porzucić.  Właśnie o tej   tęsknocie   uczniowie 7c i 7d  pisali w swoich  listach  prosto  z bezludnej  wyspy. Czy   jesteście ciekawi co  napisali  i za czym tak  bardzo  tęsknili ..? A może  wyłowicie   jedną  z  butelek rzuconych przez nich   na  fale  … i sami  poznacie  ich rozterki.

 

Agnieszka Ziółkowska