Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

LEKCJA W KINIE

LEKCJA W KINIE

4 maja klasa 6f wzięła udział w internetowej lekcji dotyczącej komiksu. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach pt. „Trzask! Wow! Boom! Jak powstaje komiks?” Przekonali  się, że komiksy tworzono już w prehistorii, poznali najpopularniejszego bohatera europejskiego komiksu, odkryli, w jaki sposób w komiksach ilustruje się dźwięki, a także dowiedzieli się, kim jest inker. Po prelekcji przygotowanej i poprowadzonej przez aktorów nadszedł czas na obejrzenie filmu pt. „Łowcy czarownic”, nawiązującego do tematu zajęć. Ostatnim elementem były quizy dotyczące zdobytej na zajęciach wiedzy. Kolejne zajęcia już po wakacjach, oby już na żywo…

Monika Cis-Szałańska