Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO

LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO

Film to życie, z którego wymazano plamy nudy.”

Alfred Hitchcock 

Moje życie jest  jak   film…

          W słowach Alfreda Hitchcocka, jednego  z najwybitniejszych twórców filmu, jest wiele prawdy, ale czasami to życie jest bardziej fascynujące niż najlepszy film. Przekonali się o tym uczniowie klasy 5b, którzy na lekcji polskiego w dniu 24 maja 2021 prowadzonej przez Julię Szymkowiak mieli okazję podyskutować na temat ulubionych ekranowych obrazów, kreacji aktorskich  oraz  na temat pracy ludzi filmu. To było niezwykle spotkanie. Poznaliśmy swoje ulubione filmowe gatunki, tytuły filmów, które  na zawsze zapadły w naszej pamięci; mówiliśmy o fascynującej muzyce, tworzącej niezwykły klimat każdego  dzieła  wielkiego  ekranu; nie zapomnieliśmy  o wspaniałych aktorach zarówno polskich jak i zagranicznych. Tego dnia każdy mógł zmierzyć  się  również  z  pracą literacką  na temat  świata filmu. Doszliśmy do wniosku, że życie jest główną inspiracją dla twórców dziesiątej muzy, że tak naprawdę życie każdego z nas nadaje się na film, potrzebna jest tylko pasja i ludzie, którzy wiedzą jak  przedstawić to życie w filmowy sposób.

 

                                                                                  Agnieszka Ziółkowska   

Koordynator  Zespołu  do Spraw Ucznia Zdolnego