Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

Konkurs recytatorski- „ W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”

Reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 51 wyróżnione na konkursie recytatorskim.
  5 marca 2019 r. 2019 r. reprezentantki naszej szkoły Karolina Najda i Katarzyna Ciereszko z klasy VIII D wzięły udział w eliminacjach wojewódzkich IV ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego „ W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”, którego organizatorami są Instytut Pamięci Narodowej oraz Stowarzyszenie „Rodzina byłych więźniarek niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego KL Ravensbrück”. Konkurs jest sposobem na oddanie hołdu ofiarom zamordowanym w niemieckim, nazistowskim KL Ravensbrück oraz ocalałym, byłym więźniarkom obozu.
  Jury konkursu doceniło interpretacje zarówno prozy jak i poezji uczennic naszej szkoły: Kasia Ciereszko została laureatką II miejsca, a Karolina Najda uzyskała wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy!!!

Agnieszka Szeszko