Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

Konkurs plastyczny “Wiosenny kapelusz”

MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY PT. „WIOSENNY KAPELUSZ”

W dniu 28.03.2019r. w Oddziale Przedszkolnym Szkoły Podstawowej nr 51 przy Mikołajczyka w Szczecinie odbyło się podsumowanie Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego pt. „Wiosenny Kapelusz” wraz z uroczystym wręczeniem pucharów, dyplomów oraz rzeczowych nagród. Organizatorami konkursu były nauczycielki: Izabela Kaczmarczyk i Monika Kasińska.

Konkurs przeznaczony był dla dzieci przedszkolnych w dwóch kategoriach wiekowych: 3-latki i 4-latki. Celem konkursu było: rozwijanie umiejętności plastycznych, wdrażanie dzieci do kreatywnego spędzania wolnego czasu z rodzicami oraz kształtowanie umiejętności dostrzegania otaczającej przyrody.

W konkursie udział wzięło 22 uczestników z 13 szczecińskich przedszkoli. Oceniono 11 prac w kategorii 3 – latków i 11 prac w kategorii 4 – latków. Komisja konkursowa oceniając prace kierowała się następującymi kryteriami: pomysłowość, zgodność z warunkami uczestnictwa, estetyka wykonania, wkład dziecka w pracę oraz termin oddania pracy.

W kategorii 3 – latków przyznano nagrody i wyróżnienia następującym osobom:
I miejsce – Mateusz Łoza z Przedszkola Publicznego nr 10,
II miejsce – Antonina Kawa z Przedszkola Publicznego nr 23
III miejsce – Kornelia Bochnak z Przedszkola Publicznego nr 38
Wyróżnienie I – Tomasz Opar z Oddziałów Przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 51
Wyróżnienie II – Zofia Gaj z Przedszkola Publicznego nr 8

W kategorii 4 – latków przyznano nagrody i wyróżnienia następującym osobom:
I miejsce – Michalina Wielgus z Przedszkola Publicznego nr 31
II miejsce – Mikołaj Lato z Przedszkola Publicznego nr 30
III miejsce – Ignacy Olszowy z Oddziałów Przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 51
Wyróżnienie I – Liwia Wilk z Przedszkola Publicznego nr 13
Wyróżnienie II – Iga Jotko z Przedszkola Publicznego nr 61

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za aktywny udział w konkursie, a opiekunom i nauczycielom za wspieranie dzieci w rozwijaniu umiejętności plastycznych i wspieraniu kreatywności dziecięcej. Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Izabela Kaczmarczyk
Monika Kasińska