Konkurs literackiej twórczości “Piękno mojego miasta”

Zapraszam dzieci uczęszczające do naszego Oddziału przedszkolnego w wieku 4-6 lat do udziału w konkursie.

KONKURS LITERACKIEJ TWÓRCZOŚCI
„PIĘKNO MOJEGO MIASTA”

Cele konkursu:

• Budzenie zainteresowania dzieci własną miejscowością.
  • Kształtowanie umiejętności dostrzegania piękna i oryginalności swojego regionu.
  • Zapoznanie dzieci z zabytkami, budowlami charakterystycznymi dla miejscowości, w której mieszkają.
  • Pobudzanie wrażliwości literackiej i aktywności twórczej.
  • Rozbudzanie wyobraźni dzieci, zachęcanie do zabawy słowem.
  • Uświadamianie, że każdy może stworzyć coś niepowtarzalnego, swojego.

Regulamin konkursu:

• Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym (4-6 lat) i ich nauczycieli/rodziców.
  • Konkurs polega na stworzeniu, wspólnie z nauczycielem rymowanki lub wiersza zachęcającego do odwiedzenia miejscowości, w której mieszkają dzieci.
  • Każdy tekst powinien mieć swój tytuł i zawierać metryczkę: imię i nazwisko, wiek dziecka, pełny adres, telefon placówki , imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego. Wraz z pracą dostarczyć należy wypełnioną i podpisaną przez rodziców/ prawnych opiekunów zgodę na uczestnictwo w konkursie ( załącznik nr 1).
  • Pracę dostarczamy do wychowawcy grupy lub do organizatora do dnia 16 października 2020r.
  • Rozstrzygnięcie konkursu w przedszkolu odbędzie się 19 października 2020r.
  • Prace, które zajmą I, II i III miejsce zostaną wysłane na Ogólnopolski Konkurs  pod tym samym tytułem  do 30 października 2020r.

Głosowanie – na wybraną pracę w konkursie ogólnopolskim będzie mógł każdy zagłosować w podany poniżej sposób:

• Prace zostaną umieszczone na stronie internetowej przedszkola (www.przedszkole15.edupage.org)
  • Każdy tekst oznaczony będzie kolejnym numerem. Głosując wybieramy 1 tekst, któremu przyznajemy 1 pkt.
  • Z jednego adresu mailowego można wysłać tylko jeden głos.
  • Głosy należy wysyłać na podany adres mailowy (konkursmiasto2020@wp.pl). W treści proszę wpisać numer wybranego tekstu.
  • Głosowanie będzie odbywać się w dniach od  02. 11. 2020 r. do 13.11.2020 r.

Organizator: Izabela Kaczmarczyk

Gr. Zajączki