Konkurs Edukacji Morskiej „40 Lat Jachtu Zryw”

Konkurs Edukacji Morskiej  „40 Lat Jachtu Zryw”

Już 40 lat szczecińska młodzież żegluje na jachcie „Zryw”. Aby uczcić tę rocznicę, w dniu 21.11.2018 r. Szkoła Podstawowa nr 51  zorganizowała konkurs poświęcony właśnie tej jednostce  – „40 Lat Jachu Zryw”.

W konkursie wzięło udział osiem pięcioosobowych zespołów Szkolnych Kół Edukacji Wodnej, które walczyły o nagrodę główną – rejs jachtem „Zryw”.  Rozpoczęcie konkursu poprzedziła krótka prelekcja kapitana Mieczysława Irchy o jachcie oraz  odbytych na nim rejsach. Następnie kpt. Wojciech Zakrzewski zaprezentował film poświęcony szacownemu jubilatowi, po zakończeniu którego rozpoczęła się część konkursowa. W oczekiwaniu na wyniki  młodzież obejrzała  prezentację  rejsów  uczniów Gimnazjum 27 na pokładzie „Zrywu”.

Uczestnicy konkursu na tyle dobrze rozwiązali testy, że komisja konkursowa musiała zarządzić dogrywkę między SP 51 a Gim. 6. Ostatecznie w klasyfikacji drużynowej I miejsce zajęło Gimnazjum nr 6, II miejsce Szkoła Podstawowa nr 51, III miejsce uczniowie Gimnazjum nr 27.

Indywidualnie wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i nagrody ufundowane przez Centrum Żeglarskie, Linie Żeglugowe „Euroafryka”, Muzeum Narodowe i pracownię Edukacji Morskiej w Pałacu Młodzieży.

Małgorzata Wicher-Ostrowska