KODOWANIE

Nauka programowania niekoniecznie zakłada użycie komputera czy innego sprzętu elektronicznego. Za pomocą papieru i ołówka, ewentualnie kilku dodatkowych pomocy można bardzo skutecznie rozwijać u dzieci tzw. umiejętności analizy problemu, formułowania rozwiązań, tworzenia instrukcji.
Na kolejnych zajęciach z Kodowania w ruchu wprowadziliśmy nowy element- kolorowe kubeczki do kodowania. Nasze pierwsze zajęcia z kubeczkami to zabawy pozwalające uczniom nacieszyć się tą nowa pomocą. Dzieci przyjęły propozycje zabaw z wielkim entuzjazmem. Budowaliśmy wieże wg podanych zasad, graliśmy w sudoku na macie do kodowania oraz w gry rozwijające różnorodne umiejętności. Tego typu zabawy doskonale rozwijają myślenie przestrzenne, ćwiczą motorykę małą, koordynację wzrokowo-ruchową oraz precyzję ruchów. Są też okazją do świetnej zabawy.

Małgorzata Jakubowska