KASZTANY

Szkolny Klub Wolontariusza wznowił działalność po wakacyjnej przerwie. Pierwszą akcją jaką przeprowadziliśmy w nowym roku szkolnym była zbiórka kasztanów, do której zaprosiliśmy całą Szkolną Społeczność: uczniów, nauczycieli, rodziców, a nawet dziadków naszych uczniów. Kasztany –trzeci już raz-zbieramy na rehabilitację dla Olgi.

Dwa lata temu zebraliśmy ponad 1,5 tony kasztanów, a w ubiegłym roku ponad 2,5 tony. Za każdym razem najwięcej spośród szczecińskich szkół! Obecnie zebraliśmy już ponad 2600 kg, a przed nami jeszcze jeden zbiórkowy poniedziałek-19 października. W tym roku z uwagi na wytyczne sanitarne związane z covid-19, kasztany zbieramy tylko przed szkołą do specjalnego samochodu, w poniedziałki właśnie. Kasztany po zebraniu jadą do suszarni i tam po odpowiedniej obróbce są przerabiane na leki, maści, żele, kremy.
Tylko dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców, dziadków, uczniów i nauczycieli udało nam się zebrać takie ilości! Serdecznie dziękujemy!

Kasztany zbierane były w wielu miejscach naszego miasta. W pobliżu szkoły, na osiedlach Kaliny i Przyjaźni kasztany okazały się towarem deficytowym! Wyzbieraliśmy wszystkie co do jednego. Jak wspaniale było zobaczyć w poniedziałkowe poranki całe rodziny przynoszące lub przywożące ogromne worki brązowych kulek!

Miło jest zrobić coś dobrego dla drugiego człowieka! Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki.

Janina Mirowska, opiekun szkolnego wolontariatu