Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

GRUPY

“0 A” – W AKCJI

Przed pójściem do szkoły starszaki z 0 ‘A’ muszą opanować wiele umiejętności. Najlepsze efekty przynosi nauka przez zabawę oraz zaangażowanie,  którego naszym przedszkolakom nie brakuje.

Jolanta Lech

 

                   

 

                   

 

                  

 

                    

 

“0 A” – ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Kilka dni przed pięknym Świętem Niepodległości starszaki oraz 5-latki postanowiły uczcić odzyskanie wolności występem artystycznym pod hasłem ‘Dzieci dla Niepodległej’. Podczas uroczystej gali starszaki z grupy 0 ‘A’ zaprezentowały program artystyczny o tematyce patriotycznej. Piękne wiersze, tańce oraz pieśni z pewnością przyciągnęły spojrzenia publiczności. Dodatkowo dzieci z Biedronek, Lisków i 0 ‘B’ ubogaciły uroczystość piosenkami płynącymi prosto z serca małego Polaka. Niech żyje Niepodległa!!

Jolanta Lech

                           

 

                           

 

                           

 

                           

 

 

 

“ZAJĄCZKI” – DZIEŃ DYNI

W dniu 31.10.2019r. w grupie Zajączki obchodziliśmy Dzień Dyni. Tego dnia oglądaliśmy jak wyglądają prawdziwe dynie,  które zostały przyniesione do przedszkola. Wzorując się na nich wykonaliśmy własne wesołe dynie, a czy są wesołe to oceńcie sami.

Izabela Kaczmarczyk

Martyna Dogoda

                             

 

                             

                                        

 

 

“BIEDRONKI” – BAL DYNI

Bal Dyni u biedronek.

            Kamila Kamińska

Greta Garbacz

 

                                                 

 

                                                 

 

 

 

“BIEDRONKI” – WIZYTA NA CMENTARZU

Biedronki na spacerze dla uczczenia pamięci zmarłych światełko do nieba.

Greta Garbacz

Kamila Kamińska

 

                                                          

 

 

 

“MOTYLKI”  “PSZCZÓŁKI” – BAL MARCHEWKOWY

Grupy Motylki i Pszczółki wspólnie bawiły się na „Balu Marchewkowym”. Najpierw dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o marchewkach z prezentacji multimedialnej i odpowiadały na pytania quizu. Później tańczyły  i brały udział w różnych zabawach. Wesołe spotkanie zakończył zdrowy poczęstunek. Dzieci z ogromnym apetytem zajadały marchewkę, która smakowała zupełnie inaczej…Tak działa magia marchewkowego balu!

Marzena Włodarczak

Agata Gnap

 

                                                   

 

 

                                                    

 

                                                       

“0 A” – WIZYTA  NA  CMENTARZU

Dnia 29.10. dzieci z grupy 0 ‘a’ wybrały się na wycieczkę po Cmentarzu Centralnym. Wyprawa była okazją do celebrowania Święta Zmarłych. Przedszkolaki zabrały że sobą znicze, które zapaliły pod pomnikami żołnierzy walczących o wolną Polskę. Jesiennemu spacerowi towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda oraz wspaniałe humory.

Jolanta Lech

 

                                        

 

                                        

 

 

 

“BIEDRONKI” – LIŚCIE WYKLEJANE POD DRZEWAMI ROZSYPANE

Praca plastyczno – techniczna, nawiązująca do pory roku. Dzieci kształtują pracę ręki ( motoryka mała ) , utrwalają kolory, rozwijają wyobraźnię.

Greta Garbacz

Kamila Kamińska

 

                               

                               

 

 

“ZAJĄCZKI” – PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dzień 16.10.2019r. był bardzo ważnym dniem dla każdego małego “zajączka”, gdyż obchodziliśmy uroczystość “Pasowanie na przedszkolaka”. Były wiersze i piosenki, a na końcu po przysiędze odbyło się  uroczyste pasowanie czarodziejskim ołówkiem. Od tego dnia każdy “zajączek” jest już prawdziwym przedszkolakiem, który zna swoje prawa i obowiązki w przedszkolu. Gratulujemy.

Izabela Kaczmarczyk

Martyna Dogoda

                          

 

 

                          

                                         

 

                                                     

 

 

                      

 

 

“0 B” – WIZYTA ŻOŁNIERZA

Spotkanie z zawodowym żołnierzem (tata Ksawerego z naszej grupy).

Krystyna Waleriańczyk

Anna Hahn

                                   

 

                   

 

“LISKI” – LEW  Z LIŚCI

W czasie deszczu Liski się nie nudzą. Z zebranych liści wykonaliśmy prace plastyczno – techniczną. Każdy Lis stworzył własnego lwa.

Joanna Gapys

 

                         

 

 

“MOTYLKI” – DZIECI  LUBIĄ  WARZYWA

W październiku „Motylki” założyły w sali spiżarnię. Pojawiły się w niej przetwory z warzyw i owoców. Dzieci dowiedziały się jak można przetworzyć na zimę jabłka, porzeczki, maliny, wiśnie, truskawki, pomidory, ogórki i buraczki. Poznały wartości odżywcze warzyw i owoców. Nauczyły się je rozpoznawać i nazywać. Degustowały świeże i przetworzone. Marchewki  tak dzieciom  smakowały, że stworzyły własne…z masy solnej. Przedszkolaki wiedzą, że aby zdrowym być jak ryba –trzeba owoce jeść i warzywa!

Marzena Włodarczak

 

                               

 

                   

 

“0 B” – SAŁATKA OWOCOWA

Podsumowaniem cyklu zajęć o zdrowiu i zdrowym odżywianiu było samodzielne przygotowanie owocowej sałatki. Dzieci dowiedziały się, jak ważne dla naszego zdrowia jest spożywanie dużej ilości owoców jesienią. Dlatego z wielką ochotą kroiły składniki sałatki i mieszały  je z pysznym miodkiem lub sokiem owocowym. Później nastąpiła degustacja. Sałatki były pychota …. mniam, mniam!

                                                Krystyna Waleriańczyk

                                                Anna Hahn

                                     

 

                                         

 

                                    

 

                                    

 

 

 

 

“ZAJĄCZKI” – AKCJA CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Grupa Zajączki bierze udział w Ogólnopolskiej Akcji pt. “Cała Polska czyta Dzieciom”. Zapraszamy  babcie i dziadków, którzy chętnie  nas odwiedzają i czytają bajki naszym “Zajączkom”. A czy ktoś lepiej niż dziadkowie potrafi czytać takim ciepłym głosem bajeczki, raczej nie.

Izabela Kaczmarczyk

Martyna Dogoda

                                      

 

                                      

 

 

 

 

“LISKI” – ĆWICZENIA SŁUCHOWE

Ćwiczenia inspirowane metodą Montessori. Samodzielnie zrobione puszki szmerowe posłużyły nam do ćwiczenia analizy słuchowej. Dzieci potrząsały kolejne jajeczka i dopasowywały pary dźwiękowe.

Joanna Gapys

 

                                   

 

 

 

“LISKI” – ŚCIEŻKA SENSORYCZNA

Wykorzystanie darów jesieni – kasztanów, żołędzi, liści i orzechów włoskich. Pokonanie ścieżki sensorycznej, ćwiczenia prawidłowego oddechu za pomocą słomek, malowanie jesiennego drzewa przy użyciu klocków.

Joanna Gapys

 

                                    

 

 

 

“MOTYLKI” – EKSPERYMENTY

Co potrzebne jest roślinom do wzrostu? To właśnie postanowiły sprawdzić „Motylki”. Stworzyliśmy trzy stanowiska do hodowli: nasiona fasoli na talerzyku bez dostępu wody, nasiona fasoli na talerzyku z dostępem wody i nasiona fasoli na gazie w słoiku z dostępem wody. Wszystkie zostały ustawione na miejscu z dostępem światła dziennego i powietrza.  Dzieci z ogromnym zainteresowaniem obserwowały hodowlę. Najpierw pojawił się pierwszy kiełek fasoli  na talerzyku, który podlewaliśmy. Później pojawił się kiełek i korzeń w słoiku. Nasionka, które nie były podlewane nie wykiełkowały…..Jaki stąd wniosek? Motylki już wiedzą!

Marzena Włodarczak

                     

 

 

                                

 

“LISKI” – PRÓBOWANIE WARZYW

Podczas jesiennych zajęć przygotowaliśmy sobie warzywne przekąski. Poznawaliśmy wybrane warzywa poprzez dotyk, zapach i smak. W myśl edukacji Marii Montessori, przygotowaliśmy poczęstunek samodzielnie. Dowiedzieliśmy się jak wygląda nać, korzeń, skórka. Obejrzeliśmy przedstawienie, w którym role odgrywały warzywa, dowiedzieliśmy się co znaczy słowo „włoszczyzna”.

Joanna Gapys

 

                                   

 

 

“ZAJĄCZKI” – LUBIMY OWOCOWE SOKI

W dniu 2.10.2019r. bawiliśmy się w małych kucharzy . Wykonaliśmy własny sok owocowy z naszych ulubionych owoców tj. : jabłka, gruszki,banany, pomarańcze i mandarynki . Bardzo lubimy pić soki a te smakowały nam najbardziej. PYCHA i jakie zdrowe.

Izabela Kaczmarczyk

Martyna Dogoda

 

                                                                        

 

                          

 

                                

 

                                

 

     

 

 

“BIEDRONKI” – JESIEŃ W SADZIE

Poznaliśmy i utrwaliliśmy nazwy polskich owoców najsmaczniejszych o tej porze roku . W trakcie zajęć biedronki miedzy innymi farbami malowały śliwki. Odbyły się również zabawy ortofoniczne usprawniające narząd mowy.

Greta Garbacz

Kamila Kamińska

 

                                    

 

                                     

 

 

 

“0 B” – JESTEŚMY DŻENTELMENAMI – JESTEŚMY SUPER CHŁOPAKAMI

W dniu 30 września 2019 roku obchodziliśmy DZIEŃ CHŁOPAKA w grupie 0B. Chłopcy wzięli udział w konkursach zręcznościowych, quizach i zagadkach. Podczas wykonywania różnych zadań wykazali się znajomością zasad kulturalnego zachowania w zerówce i zostali przyjęci do „klubu niezwykle uprzejmych chłopaków – dżentelmenów”. Miłym akcentem wspólnej zabawy były prezenty i życzenia od dziewczynek.

                      Krystyna Waleriańczyk

 

                                    

 

 

                                   

 

 

 

 

“ZAJĄCZKI” – DZIEŃ CHŁOPAKA

W dniu 30.09.2019r. obchodziliśmy  Dzień Chłopaka w bardzo uroczysty sposób. Były zabawy, życzenia jak również i prezenty dla naszych małych chłopców. A TO NASI MALI CHŁOPCY…

Martyna Dogoda

Izabela Kaczmarczyk

 

                             

 

                            

 

 

    

“0 A” – DZIEŃ CHŁOPAKA

Dzień Chłopaka w grupie 0″a” Dnia 30.09.2019 swoje święto mieli wszyscy chłopcy. Było dużo uśmiechu, zabawy, życzeń i serdeczności. Nie obyło się oczywiście bez niespodzianek, które przygotowali rodzice z trójki grupowej.

Jolanta Lech

 

                                    

 

                                    

 

 

“ZAJĄCZKI” – ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU GRUPOWEGO PT. “RADIOWÓZ”

W dniu 26.09.2019r. odbyło się rozstrzygniecie konkursu plastycznego pt. “Radiowóz” zorganizowanego w grupie. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni za udział w ich pierwszym konkursie. Zwycięska praca została wysłana na ogólnopolski konkurs pod tym samym tytułem. Trzymamy kciuki.

Izabela Kaczmarczyk

Martyna Dogoda

                             

 

 

“ZAJĄCZKI” – PANI JESIEŃ

W dniu 26.09.2019r. Grupa Zajączki wykorzystując jedne z darów jesieni jakimi są kolorowe liści, wykonała pracę plastyczną pt. “PANI JESIEŃ”.

Martyna Dogoda

Izabela Kaczmarczyk

 

                                  

 

                                   

 

 

“ZAJĄCZKI” – PIERWSZY DZIEŃ JESIENI

W dniu 23.09.2019r. w związku z obchodami pierwszego dnia jesieni, małe zajączki zapoznały się z darami jakie przygotowała dla nich owa Pani Jesień. Miały okazję również wykonać swoją jesienna szyszkę.

Martyna Dogoda

Izabela Kaczmarczyk

 

                                                         

 

                                  

 

 

“ZAJĄCZKI” – DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Dnia 20.09.2019r.  obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W związku z tym dzieci wzięły udział w licznych zawodach koordynacji i równowagi oraz w zabawach ruchowych. W nagrodę każdy przedszkolak dostał odznakę PRZEDSZKOLAKA NA MEDAL.

Martyna Dogoda

Izabela Kaczmarczyk

                                    

 

                                   

 

 

 

“LISKI” – UKŁADANIE PATYCZKÓW

Zajęcia rozwijające wyobraźnię, budowanie wymyślonych konstrukcji z patyczków, nauka przeliczania na konkretach, kształtowanie umiejętności pracy w parach, integrowanie się dzieci.

Joanna Gapys

 

                                        

 

                                                            

 

 

“ZAJĄCZKI” – BEZPIECZNIE NA DRODZE

Grupa Zajączki w związku z tygodniową tematyką “Bezpiecznie na drodze”, podczas którego uczyły się zasad bezpieczeństwa oraz znaków drogowych w  dniu 18.09.2019 r. wykonały wspólnie metodą wydzieranki znak STOP.

Izabela Kaczmarczyk

Martyna Dogoda

 

                                                           

 

                                                          

 

 

 

“BIEDRONKI” – UWAGA NA DRODZE

Dziś biedronki poznały, utrwaliły zasady bezpiecznego zachowania się na drodze i w pojazdach komunikacji miejskiej. W trakcie zajęć słuchały opowiadania H. Łochockiej pt. ” Jak wróbelek Elemelek polną dróżką szedł w niedzielę ” oraz poznały podstawowe znaki drogowe zwracając uwagę na ich kształt i kolor. Tworzyły również wspólną sygnalizację w sali Biedronek.

Greta Garbacz

Kamila Kamińska

 

                                       

 

                                       

 

 

 

“0 A” – DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Dzień przedszkolaka to ważna data. Nie tylko dla dzieci lecz dla całego świata! Dnia 20.09.2019 dzieci z grupy 0’A’ obchodziły “Dzień Przedszkolaka. Zabawa była przednia! Życzymy naszym podopiecznym samych pogodnych dni. Pozdrawiamy

Jolanta Lech

 

                                     

 

                                      

 

 

“BIEDRONKI” – JESIENNY JEŻ

Biedronki wykonały pracę plastyczną pt. “Jesienny jeż”

Greta Garbacz

Kamila Kamińska

 

 

“ZAJĄCZKI” – WARSZTATY KULINARNE PT. “SAŁATKA WARZYWNA”

W dniu 17.09.2019 r. w grupie Zajączki odbyły się warsztaty kulinarne  pt. “Sałatka warzywna”. Dzieci razem z rodzicami  zrobiły z przygotowanych produktów własną wersję sałatki warzywnej. Wspólne spędzenie czasu w taki sposób bardzo spodobało się wszystkim i z utęsknieniem czekają na kolejne. A sałatka ….mmm była pyszna.

Izabela Kaczmarczyk

Martyna Dogoda

 

                                                                        

 

                                                                        

 

 

                                 

 

 

 

“LISKI” – SADZENIE ŻYWORÓDKI

Zajęcia przyrodnicze, dbanie o przyrodę, kształtowanie postawy odpowiedzialności. Według koncepcji Montessori, każde dziecko samodzielnie posadziło roślinę, systematycznie podlewa i dogląda.

Joanna Gapys

 

      

 

                                                                                

 

 

“BIEDRONKI” – DZIEŃ KROPKI

Z okazji Dnia Kropki wszystkie biedronki ochoczo zabrały się do pracy. Wykonanie jesiennego drzewa w kropki sprawiło dzieciom wiele radości a przy tym doskonaliły  one umiejętności manualne i plastyczne.

Greta Garbacz

Kamila Kamińska

 

                                                             

 

                                                             

 

                                    

 

 

“ZAJĄCZKI” – DZIEŃ KROPKI

W dniu 16.09.2019 r. Grupa Zajączki obchodziła Dzień Kropki. Tego dnia wszystko było wokół kropek…zabawy, praca plastyczna. Nawet stój był dostosowany, gdyż każdy tego dnia, duży czy mały miał ubiór z akcentem w kropki, tak jak my.

Izabela Kaczmarczyk

Martyna Dogoda

                             

                            

 

 

 

“LISKI” – DZIEŃ  POSTACI  Z  BAJEK

Liski przeniosły się w świat bajek i baśni. Aby to się stało, przygotowały specjalną miksturę, na którą przepis pozostawiła nam w liście Baba Jaga. Towarzyszyliśmy krasnoludkom podczas ich pracy, skakaliśmy przez przeszkody, pomagaliśmy im w kopalni. Odszukiwaliśmy atrybuty postaci ze znanych bajek, odszukiwaliśmy różnice w obrazkach postaci, kolorowaliśmy postacie tak, jak pamiętamy, że wyglądały. Na koniec dostaliśmy pamiątkowy order przypominający nam o tym wyjątkowym, magicznym dniu. Jeszcze pomagaliśmy Kopciuszkowi w pracach domowych, oddzielaliśmy makaron, kaszę i groch.

Joanna Gapys

 

                                

 

 

 

“ZAJĄCZKI” – DZIEŃ ZDROWIA JAMY USTNEJ

W dniu 12.09.2019 r. Grupa Zajączki obchodziła Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. Dowiedziały się jak w prawidłowy sposób myć ząbki i dbać o nie. Również rozwiązały test w związku z uczestnictwem w akcji “Dzieciaki Mleczaki”.

Izabela Kaczmarczyk

Martyna Dogoda

                                     

 

                                     

 

                                      

 

 

 

 

GRUPY: