Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

Familijny festyn na ul. Mikołajczyka

„Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym”

Pisarz belgijski Phil Bosmans

 

W dniu 28 maja (miniony wtorek) w Oddziałach przedszkolnych przy Mikołajczyka 20 odbył się pierwszy familijny festyn przedszkolny łączący ważne święta: Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca. Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem gości przez panią wicedyrektor Renatę Sławecką-Taczałę, a następnie prowadziła ją nauczycielka Marzena Włodarczak z gr. „Motylki”.

            W pierwszej części przedszkolaki ze wszystkich grup zaprezentowały swoje artystyczne umiejętności poprzez tańce, wiersze i piosenki w języku polskim i angielskim. Wszystkie występy były wyjątkowe, o czym może świadczyć głośny aplauz widowni, a także wspólne zabawy ruchowe kształtujące umiejętność integracji. Ciekawym punktem programu były także prezentacje tańczących przedszkolaków przygotowane przez Studio Impact – taniec „Kaczuszki” i „Piraci”. W drugiej, równie atrakcyjnej, części festynu można było zwiedzić karetkę (zorganizowaną przez gr. „Zajączki”), bawić się w dmuchanym zamku (zorganizowanym przez gr. „Pszczółki”), a także posilić się zdrowymi przekąskami przygotowanymi przez rodziców z grupy Motylków, Sówek i Biedronek. Poza tym w myśl zasady: „w zdrowym ciele zdrowy duch” można było skorzystać z kącików sportowych obsługiwanych przez naszych gimnazjalistów, jak również rozbudzać umiejętności plastyczne w trakcie tworzenia malarskiego wspólnego dzieła przez dzieci z rodzicami. Zebrane środki finansowe w trakcie festynu pozwolą na zakup zabawek w naszych grupach przedszkolnych. Wszystkim rodzicom i gościom, którzy przyszli na wspólną zabawę dziękujemy za obecność i aktywne uczestnictwo podczas jej trwania. Mamy nadzieję, że festyn będzie stałym punktem w trakcie każdego następnego roku szkolnego.

Wicedyrektor

oraz wszyscy pracownicy

Oddziałów Przedszkolnych

przy Mikołajczyka 20