Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków

27. września w naszej grupie obchodziliśmy Europejski Dzień Języków.  Oficjalnie święto zostało ustanowione przez Radę Europy w 2001 r. i jest obchodzone we wszystkich krajach europejskich. Głównym celem tejże inicjatywy było pogłębianie wiedzy o otaczającym świecie poprzez zainteresowanie kulturą i obyczajami krajów europejskich, a także zachęcanie do nauki języków obcych. Odbyliśmy podróż do czterech krajów: Niemiec, Francji, Włoch i Wielkiej Brytanii. Uczyliśmy się podstawowych wyrażeń w językach obowiązujących w wymienionych krajach, poznawaliśmy ich charakterystyczne budowle i zabytki, wypełnilismy szereg różnych zadań, jak np. ułożenie wieży (nie tak krzywej jak ta w Pizzie), zrobienie włoskiej pizzy, ułożenie puzzli, przejechaliśmy się charakterystycznym czerwonym autobusem, a nawet wypiliśmy herbatkę u brytyjskiej królowej. To był dzień pełen wrażeń.

0C