p2.800

Serdecznie witamy na stronach oddziału przedszkolnego

przy SP nr 51 w Szczecinie!

Publiczny Punkt przedszkolny został stworzony z myślą o naszych najmłodszych podopiecznych.

W kameralnych, przytulnych wnętrzach zapewniamy naszym pociechom wysokie standardy opieki, wychowania i nauczania. W takich warunkach maluszki uczą się funkcjonowania w grupie, uspołeczniają i adoptują do „przedszkolnego życia”.

Placówka realizuje program zgodny z podstawą programową MEN, nadzór pedagogiczny nad placówką sprawuje Zachodniopomorski Kurator Oświaty.

Lokal przeznaczony na nasze przedszkole spełnia wszystkie normy i przepisy, gwarantuje tym samym bezpieczne i higieniczne warunki naszym przedszkolakom. Wyposażenie przedszkola posiada odpowiednie atesty. Przedszkole zostało zaopiniowane przez Państwową Inspekcję Sanitarną i Straż Pożarną.

Monika Werra

W roku szkolnym 2017/2018 działają dwie grupy 3-4-latków.

• Grupa A to ,,Biedroneczki”, której wychowawcami są p. Zuzanna Guz i p. Maja Patatyn.
  • Grupa B nosi nazwę “Pszczółki”, wychowawcami tej grupy są p. Dominika Kucal oraz p. Kornelia Bałabuch.

W naszych grupach dzieci codziennie uczą się zgodnie bawić, dbać o zabawki, czystość i porządek w sali. Dużo czasu spędzamy na wspólnej zabawie, pamiętamy również o rozwijaniu umiejętności samoobsługowych. Podczas  zajęć staramy się skupić uwagę dzieci, żeby mogły poznać wiele ciekawych informacji.

Nasza praca i zadania edukacyjne oparte są na Nowej Podstawie Programowej Wychowania Przedszkolnego. Nasze działania zmierzają nie tylko do poznania siebie, ale także do poznania otaczającego świata. Dzieci lubią wspólnie tańczyć, śpiewać, rysować i malować. Uwielbiają także wspólne spacery oraz zabawy na placu zabaw. Po całym emocjonującym dniu odpoczywają słuchając muzyki relaksacyjnej i bajek.

Dominika Kucal