Na pokazie Szalonego Profesora

Dnia 16 marca Pszczółki oraz Biedronki udały się do Muzeum Narodowego na „Pokaz Szalonego Profesora”, a przy okazji odwiedziły Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie.

Podczas widowiskowego „Pokazu Szalonego Profesora” odbywały się doświadczenia z dwiema substancjami – ciekłym azotem (prawie -200°C) i metanem (około 2 000°C). Szalony Profesor mroził i wysadzał w powietrze różne przedmioty. Dzieci ze skupieniem i ciekawością przyglądały się pracy Profesora oraz wynikom jego eksperymentów.

Dzięki wizycie w Urzędzie Wojewódzkim dzieci dowiedziały się, jak wygląda praca operatora numeru 112. Rozmawiały o sposobie informowania operatora numeru o zaistniałym problemie oraz w jakich sytuacjach należy dzwonić, by wezwać odpowiednie służby.

Dominika Kucal

[nggallery id=1141]