ECOGENERATOR

11 i 16 października 2019 klasy VIb i VIIe w ramach pierwszej lekcji edukacji ekologicznej zwiedzały nowoczesny zakład przemysłowy EcoGenerator zamieniający bezużyteczne odpady w energię elektryczną i cieplną.
  To  wspaniała służba ochrony środowiska. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem, ciekawością i wrażeniami poznawali działanie instalacji. Największe wrażenia na zwiedzających robi wielka łapa w bunkrze odpadów i ogień na ruszcie.
   Z wielkim zainteresowaniem uczniowie wysłuchali prelekcji prowadzącego, mieli mnóstwo pytań dotyczących odpadów komunalnych. Dowiedzieli się m.in., że Szczecin, jako jedno z niewielu miast, ma tak nowoczesny zakład utylizacji odpadów komunalnych.Wspaniała lekcja poglądowa!!!

L. Prusinowska, A. Kozioł