Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

Dziewczynka z zapałkami

Dziewczynka z zapałkami:
Wolontariusze pakują zakupy
i zbierają pieniądze

„Dziewczynka z zapałkami” to akcja prowadzona w sklepie Bi1 przy ul. Ku Słońcu. Wolontariusze pakują zakupy klientów i zbierają pieniądze dla niżej uposażonych uczniów.
Zbieramy pieniążki na obiady, wakacje i ferie dla najbardziej potrzebujących dzieci”- mówią Weronika i Patrycja ze Szkoły Podstawowej nr 51.
1 i 2 grudnia wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza pakowali zakupy klientom Bi1. W ten sposób kwestowali na rzecz najbardziej potrzebujących uczniów. Tym, którzy nie szczędzili datków, wolontariusze rozdawali czarodziejskie zapałki. Fundacja “Dziewczynka z zapałkami” pochodzi z Łodzi. Pomaga dzieciom z całej Polski. Opłaca ich obiady, organizuje wyjazdy wakacyjne i ferie. Szkolny Klub Wolontariusza działający przy Szkole Podstawowej nr 51 od dwóch lat współpracuje z fundacją. Pieniądze, które zbiorą wolontariusze, są przeliczane i przesyłane do Łodzi, a następnie stamtąd rozdzielane.
Następna edycja akcji odbędzie się 21 i 22 grudnia.
Każdy, kto będzie robić zakupy w tych dniach w sklepie Bi1 przy
ul. Ku Słońcu, może wspomóc potrzebujące dzieci.
Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza Małgorzata Sienkiewicz, Janina Mirowska, Wojciech Wlazło