Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

Dzień Ziemi 2020 w SP51

Dzień Ziemi 2020 w SP51

Spędzanie czasu z dziećmi to fajny i trudny czas jednocześnie. Fajny, bo można go spędzić razem. Trudny, bo wielu rzeczy mi brakuje. Brakuje mi przede wszystkim ludzi i swobody. Zwykłego spaceru, wyjazdu do lubionego parku, zabawy na placu zabaw. Brakuje mi rutyny dnia. Tych chwil spędzonych w szkole, które mocno ułatwiały organizację dnia, ale również za którymi dziecko tęskni. Nic nie zastąpi spotkania z kolegami i tych szkolnych prac, które dziecko z dumą prezentuje zawieszone na tablicy lub wręczane rodzicom.

         Dziś 22 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Ziemi, który może być natchnieniem na fantastyczne prace plastyczne. Dzień Ziemi to coroczna wiosenna akcja, która promuje proekologiczne postawy, a także przypomina jak można dbać o środowisko i Naszą planetę. W ostatnim czasie coraz mocniej odczuwam potrzebę, aby w naszym życiu tych ekologicznych nawyków było jak najwięcej. Nie ze względu na modę czy popularność trendu less waste, ale ze względu na przekonanie, że jest to dobre i robiąc tak nie wiele możemy zmienić tak wiele.

Z okazji dzisiejszego Dnia Ziemi zachęcam dzieci i rodziców do zaprojektowania plakatu promującego Dzień Ziemi 2020.

Wykonane prace w formie plików lub zdjęć proszę przesyłać do dnia 30 kwietnia na adres:

pedagog-sp51@wp.pl