DZIEŃ TOLERANCJI

Od 19 do 22 listopada w naszej szkole odbywał się Tydzień Zrozumienia.  Został on podzielony na kilka wydzielonych imprez. 19 listopada odbył się Dzień Życzliwości, podczas którego każdy z uczniów mógł w dowolny sposób pokolorować wybraną literę alfabetu. Utworzył się w ten sposób napis: POKOLORUJ TOLERANCJĘ. Powstało również drzewko zrozumienia, na którym wieszaliśmy komplementy skierowane do innych ludzi.
20 listopada obchodziliśmy Dzień Tolerancji. Tego dnia cała społeczność uczniowska  klas 1-8 została zaangażowana w stworzenie łańcucha życzliwości. Po sklejeniu każdego ogniwa, powstała praca mająca kilkanaście metrów długości. Każdy element zawierał jakiś pozytywny komunikat  skierowany do rówieśników.
22 listopada  nazwaliśmy Dniem Uśmiechu. Każdy uczeń mógł wykonać własny emotikon,    jak też zrobić sobie zdjęcie z wykonaną pracą lub gadżetami przygotowanymi przez Samorząd Uczniowski.  Każda z tych akcji pokazała, że  warto być razem i wspólnie bawić się bez agresji czy przemocy.

Monika Cis-Szałańska i Monika Lunitz