Dzień otwarty szkoły

DZIEŃ OTWARTY

7 marca 2019 roku w naszej szkole kolejny już raz odbył się Dzień Otwarty. Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły, pan Dariusz Szklarski, który opowiedział zgromadzonym o funkcjonowaniu Szkoły Podstawowej nr 51 w Szczecinie oraz planach jej rozwoju i rozbudowy. Podczas tegorocznych pokazów można było obejrzeć występy naszych przedszkolaków, z wielkim przejęciem i malutką tremą prezentujących swoje umiejętności wokalne i taneczne. Chór szkolny uroczyście odśpiewał  wszystkim hymn naszej szkoły, zespół Slajd wprowadził w  rozrywkowy klimat, cheerleaderki natomiast pokazały swój sportowy taniec i ćwiczenia akrobatyczne.

Wszyscy odwiedzający nasze mury mogli wziąć udział w warsztatach origami, pograć w gry planszowe i obejrzeć ciekawe wystawy prac naszych uczniów. Dla zwiedzających przygotowano również ekologiczny poczęstunek w postaci pysznych potraw, soków i ciast. Każde dziecko mogło wziąć udział w warsztatach biologicznych, podczas których poznawano tajniki ludzkiego ciała, wykonywano nietypowe mikstury i szukano odpowiedzi na przeróżne naukowe pytania. Kolejnymi atrakcjami były zajęcia matematyczne, językowe zagadki, quizy z języka niemieckiego, jak też trening sportowy naszych piłkarzy.

Nasze szkolne mury prezentowały też sportowe osiągnięcia i trofea uczniów, sale lekcyjne, pracownie informatyczne, aktywną świetlicę szkolną. Rodzice mogli skorzystać z punktów informacyjnych i oferty pomocy psychologicznej. Wszystkie prezentowane formy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród społeczności naszej dzielnicy. Zatem zapraszamy do nauki w Szkole Podstawowej nr 51 w Szczecinie.

Monika Cis-Szałańska