DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W SP 51

Dnia 27 IX 2019r. w naszej szkole odbyła się impreza -DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA. Już o godzinie 8:00 uczniowie ze starszych klas przebrani za postaci z bajek czytali swoim młodszym kolegom fragmenty książek. Później w auli szkolnej odbyły się spotkania z uczniami klas I- III. Uczniowie zaprezentowali okrzyki – rymowanki o czytelnictwie. W trakcie spotkania fragmenty książek i wybrane wierszy czytali: p. dyrektor Dariusz Szklarski, p. wicedyrektor Małgorzata Jakubowska, p. pedagog Gabriela Chmielewska i p. bibliotekarka Iza Rowińska. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali i chętnie odpowiadali na pytania i zagadki dotyczące przeczytanych książek. Spotkanie odwiedziły postacie z bajek, czyli uczniowie przebrani w stroje.

Mariola Turemka, Monika Lunitz