Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

Czyściochowe Przedszkole- cz. 4-6

Czyściochowe Przedszkole- cz. 4-6

Czwarty blok zajęć programu „Czyściochowe Przedszkole” był poświęcony czystości rąk. Dzieci z pomocą Mydłomena ćwiczyły prawidłową technikę mycia rąk i poznały zasady dbania o nie. Poznały konsekwencje zdrowotne związane z brudnymi rękami. Kształciły świadomość ekologiczną dotyczącą oszczędzania wody. Podczas doświadczeń dowiedziały się, że mydło lepiej rozpuszcza się w ciepłej wodzie, a brud „ucieka” od mydła. W związku z tym mycie rąk mydłem i ciepłą wodą skuteczniej zwalcza wirusy, bakterie, brud i tłuszcz. Piąty blok zajęć dotyczył kąpieli. Dzieci poznały zasady mycia ciała i włosów podczas kąpieli lalki. Korzystały przy tym z niezbędnych przyborów i produktów. Bawiły się w tworzenie piany. W szóstej części realizacji programu dzieci zdobyły wiedzę na temat dbania o higienę jamy ustnej.  Pomagali im w tym Królik Higienek, Szczocia i Pastek. Ćwiczyły technikę czyszczenia zębów, nitkowania, oraz przeprowadziły doświadczenie z jajkami na temat wpływu kwasów na zęby. Na zakończenie realizacji programu „Czyściochowe Przedszkole” dzieci otrzymały certyfikaty, potwierdzające ich wiedzę w tym zakresie.

Marzena Włodarczak

Anna Dalmata-Deubel