Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

AKCJA “SZKOŁA DO HYMNU”

AKCJA “SZKOŁA DO HYMNU”

W związku ze szczególną datą, jaką dla nas Polaków i Polek jest 11. listopada, czyli Święto Niepodległości wszystkie grupy Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 51 przy Mikołajczyka 20 włączyły się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu” i  w dniu 8 listopada o symbolicznej godz. 11.11. zaśpiewały czterozwrotkowy „Mazurek Dąbrowskiego”. W akcji tej wzięły udział dzieci wraz z nauczycielami i pracownikami placówki przyozdabiając swoje stroje emblematami w narodowych biało-czerwonych barwach. Wierzymy, że poprzez takie działania dzieci są wychowywane  w duchu patriotyzmu i uczą się właściwych postaw obywatelskich, o czym mogą świadczyć zdjęcia i filmik z galerii poniżej. Wszystkim rodzicom za pomoc przy przygotowaniu eleganckich strojów bardzo dziękujemy.

Monika Kasińska