Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

Adaptacja dziecka w przedszkolu

Adaptacja dziecka w przedszkolu

 

 

 

DRODZY  RODZICE

 

 

Przed Wami i Waszą pociechą kolejny etap. Zapewne już Wasze myśli krążą wokół jednego tematu PRZEDSZKOLE.  To zrozumiałe – wszystko co nowe, budzi lęk, niepokój i mnóstwo pytań w głowie.  My dorośli potrafimy sobie ten bałagan w pewien sposób poukładać, wytłumaczyć, ale trzyletni mały człowiek będzie miał już z tym problem.

Moment przekroczenia przez dziecko trzyletnie progu przedszkola jest nader trudnym przeżyciem, dlatego ważne jest wspieranie go poprzez rodzinę i nauczycielki. Potrzeba czasu, cierpliwości, zdecydowania oraz wiary, że dziecko sobie poradzi. Otóż cały proces wychowawczy to właśnie działanie prowadzące do osiągnięcia przez Waszą pociechę niezależności i samodzielności.

Każdy rodzic pragnie, by jego dziecko było mądre, radosne, dobre, by potrafiło przezwyciężyć trudności, umiało kochać i było kochane. Dlatego DROGI RODZICU w trosce o Twoje dziecko kierowane są poniższe wskazówki. Przyjmij je od doświadczonych osób, którym również zależy na dobrym samopoczuciu Twojego dziecka i na Jego bezpieczeństwie. Pragniemy, by w naszym przedszkolu dzieci były szczęśliwe, by proces adaptacji przebiegał łagodnie, a maluszki z radością oraz z chęcią przychodziły do przedszkola. Aby tak było niezbędna jest współpraca rodziców z nauczycielkami w życzliwej i pełnej wzajemnego zaufania atmosferze. Mamy nadzieję, że z Państwa pomocą uda nam się taką atmosferę stworzyć dla dobra przyszłych przedszkolaków. 😊

 

 

 

 

 

 

Pod koniec sierpnia 2020 zostaną zorganizowane w naszym przedszkolu DNI ADAPTACYJNE, na które już teraz serdecznie Was i dzieci zapraszamy. Dokładny termin zostanie jeszcze podany na stronie szkoły.