1D POMAGAMY

Uczniowie z klasy 1d wraz z rodzicami przystąpili do akcji„Zbierz nakrętki, odbierz karmnik i pomóż chorym dzieciom”
Była to akcja ogłoszona przez leśników z zakładu usług komunalnych. Uczniowie z klasy 1d wraz z rodzinami postanowili włączyć się do niej bo:
  1. trwała tylko 3 tygodnie,
  2. bo dochód przeznaczony był na pomoc dzieciom z Zespołem Downa;
  3. bo kształtowała wrażliwość, odpowiedzialność za innych i siebie /chroniąc przyrodę, chronimy siebie/

Przystępując do akcji, wiedzieliśmy także, że można zdobyć nagrodę w postaci spotkania z leśniczym /warsztaty/ podczas których dzieci będą budować karmnik.

Ruszyliśmy pełną parą. Zaangażowani rodzice włączyli do akcji swoich znajomych, którzy dostarczali nam nakrętki. Trzeba było widzieć uśmiechnięte dzieci taszczące reklamówki wypchane nakrętkami. Znaczenie miały też woreczki z których wysypywały się nakrętki i trzeba je było zbierać w klasie czy na korytarzu. Dostaliśmy trochę nakrętek od uczniów z klasy 3 d. Po trzech tygodniach tata Wiktorii zawiózł nakrętki pod wskazany adres. Okazało się , że zebraliśmy aż 102 kg. Uzyskany wynik zrodził w nas  marzenia o nagrodzie. UDAŁO SIE!
W sali lekcyjnej gościliśmy panią leśnik p. A. Wasiuk. Na wstępie spotkania opowiadała nam o lesie, swojej pracy oraz o ekologii. Po tym uczniowie pod czujnym okiem w/w pani budowali karmnik. W sali rozlegało się stukanie, pukanie, które zainspirowało zabawę ruchowo-naśladowczą. Nie wiedzieliśmy dotąd, że można tak świetnie się bawić przy dźwiękach młotka czy wkrętarki. Zabawa ta podobała się także p. leśnik. Dzięki wspólnej pracy, zaangażowaniu wielu osób udało się, mamy karmnik. Jak go wykorzystamy? Poinformujemy, gdy nadejdzie zima.

Barbara Kociuba